Prstové korektory Erkoton

Moderní pomůcka používaná pokrokovými pedikérskými salony pro korekci prstových deformací. Souprava pro výrobu meziprstních korektorů ERKOTON 30 je výrobkem špičkové německé firmy ERKODENT. Dvousložkový silikonový materiál je vysoce elastický, odolný proti trhání, vhodný k broušení, příjemný k nošení.
Mezi základní výhody patří bezbolestné ošetření, individuální vytvarování, jednoduchá manipulace, možnostdobrušování a vyhlazení, fyziologická a dermatologická nezávadnost, přesnost modeláže, minimální odpad.

1. Příslušnou dávkovací lžící odebrat požadované množství ERKOTONu. Poměr míchání1 : 1. Je nezbytné dbát značení na nádobkách a lžících. 2. Spojit ERKOTON základní hmotu (hnědá) a tvrdidlo (šedá) a důkladně smíchat mezi konečky prstů.
3. Poté, co je ERKOTON zhruba smíchán, se rozetře mezi dlaněmi, dokud není dosaženo stejnoměrné barvy. Míchání ERKOTONu by mělo trvat 30 – 45 sekund. 4. Nyní se z rovnoměrně smíchané silikonové hmoty ERKOTON podle potřeby vytvaruje kulička nebo váleček, aby se při modelování vyloučily vzduchové bubliny a vrásky.
5. Kulička, případně váleček ERKOTONu se omazáním či vytažením naformuje přímo na pacientově chodidle. 6. Po rozdělení ERKOTONu dorzálně (směrem dozadu) a plantárně, se při zhotovení meziprstního klínu musí Hallux valgus držet ve správné poloze, toto se děje zatížením. Eventuálně ERKOTON ještě jednou zmáčknout mezi prstem I a II, aby se docílilo co největšího korekturního účinku.
7. Po cca. 10 minutách se může korektura odejmout z pacientova chodidla, ostříhat a obrousit. 8. K ostříhání se mohou použít normální nůžky, k obroušení lamelový kotouč (pedikúra), pemza a brusný pásek (ortopedie). K vyhlazení povrchu doporučujeme leštící kotouč LISKO bílý.
9. Barvením barvícími pastami se mohou korektory přizpůsobit barvě pokožky. 10. Příklady rozdílných individuálně zhotovených silikonových korektur:
a) korekce „ostruh“
b) meziprstní klín,
c) skořápka na bříško.

  • Po použití ERKOTON uzavřít.
  • Nesmí přijít do kontaktu s latexem (např. rukavice).
  • Označené lžíce, víka a nádobky nezaměnit s neoznačenými.
  • Pokud jsou použity barvící pasty, nejprve vmíchat barvící pastu.
  • Míchání silikonové hmoty by mělo trvat max. 30 sekund.
  • U teplé hmoty je rychlejší provázání.


Školení pedikérů provádí odborní spolupracovníci a konzultanti firmy Coneta.